Ogłoszenia duszpasterskie Parafii Rzymskokatolickiej

Trójcy Świętej w Kościelnej Jani

VI Niedziela Zwykła (17 II 2019 r.)

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
  2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.00.
  3. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.
  4. W tym tygodniu patronują nam:
  • 22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,
  • 23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny
  1. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną na dalsze prace w domu parafialnym.
  2. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek przeznaczamy na zakóp nowych dzwonków i gongu.
  3. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00, scholka o godz. 15.00, spotkanie KSM w piątek o godz. 17.00.
  4. W poniedziałek 18 lutego o godz. 9.00 udajemy się do Aquaparku.
  5. Dziękuję wszystkim panom, którzy się zaangażowali w wycinkę drzew w okolicach naszego cmentarza. W poniedziałek proszę o pomoc w uporządkowaniu drewna na plebanijnym podwórzu.
  6. Intencje Mszy świętych.

Strona internetowa została wykonana w ramach projektu: „Przygotowanie i wystawienie widowiska teatralnego poświęconego tematyce świąt Bożego Narodzenia w szerszym kontekście historyczno - regionalnym Kociewia”