Ogłoszenia duszpasterskie Parafii Rzymskokatolickiej

Trójcy Świętej w Kościelnej Jani

XX Niedziela Zwykła (18  VIII  2019 r.)

 

 1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
 2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy Świętej.
 3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.
 5. W tym tygodniu patronują nam:
 • 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
 • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
 • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
 • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.
 1. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na dalsze prace w domu parafialnym. Dziękuję także za ubiegłoniedzielne ofiary do puszek na pokrycie kosztów ubezpieczenia kościoła i domu parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli indywidualne ofiary od rodzin naszej parafii.
 2. Dzisiaj przeżywamy nasze parafialne dożynki. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości na nasze świętowanie. Msza dziękczynna o godz. 11.00 i po niej biesiada na placu przykościelnym. Bardzo serdecznie dziękuję tegorocznym organizatorom za wspaniałe pomysły i ogromne zaangażowanie w przygotowanie naszej uroczystości.
 3. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w sprzątanie naszej świątyni w ubiegły poniedziałek.
 4. Zapowiedzi przedślubne.
 5. Intencje Mszy Świętych.


          

 Strona internetowa została wykonana w ramach projektu: „Przygotowanie i wystawienie widowiska teatralnego poświęconego tematyce świąt Bożego Narodzenia w szerszym kontekście historyczno - regionalnym Kociewia”