Ogłoszenia duszpasterskie Parafii Rzymskokatolickiej

Trójcy Świętej w Kościelnej Jani

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (16  VI  2019 r.)

 

 

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy nasze parafialne święto odpustu ku czci Trójcy Przenajświętszej. Serdecznie witam i pozdrawiam naszych zacnych gości: przybyłych kapłanów z okolicznych parafii i naszego dekanatu. Witam i pozdrawiam Pana Starostę i Panią Wójt, witam przybyłych gości pochodzących z naszej parafii, odwiedzających tu swoich bliskich. Serdecznie dziękuję ks. kan. Franciszkowi Kamrowskiemu za przewodniczenie naszej dzisiejszej uroczystości, ks. prof. Anastazemu Nadolnemu i ks. dr. Rafałowi Barcińskiemu – ojcu duchownemu naszego WSD w Pelplinie.

2. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszach Świętych wieczornych a w niedziele o godz. 15.00.

3. W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski,
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga, zakonnik (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.

4. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjna na dalsze działania w naszym domu parafialnym. Dziękuje również za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na porycie kosztów ubezpieczenia naszego kościoła i plebanii.

5. W środę po Mszy Świętej zapraszam na krótkie spotkani9e rodziców młodzieży, która w dniach 24-28 VII 2019 r. udaje się na „Górę Tabor”.

6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze w naszej świątyni o godz. 8.00 i 10.00. po Mszy o godz. 10.00 udamy się tradycyjnie w procesji eucharystycznej do czterech przygotowanych ołtarzy. Bardzo proszę o pomoc wszystkich parafian w przygotowaniu ołtarzy i trasy procesji. Serdeczne zaproszenie i prośbę o uświetnienie naszej uroczystości kieruje do dziewczynek mogących sypać kwiatki i chłopców, którzy chcieliby dzwonić dzwoneczkami.

7.W sobotę 21 czerwca na godz. 1630 zapraszam scholkę, ministrantów, lektorów, KSM na Mszę Świętą o godz. 1630 i po Mszy Świętej na ognisko rozpoczynające nasz wakacyjny czas.

8. Intencje Mszy Świętych.

 

 


          

 Strona internetowa została wykonana w ramach projektu: „Przygotowanie i wystawienie widowiska teatralnego poświęconego tematyce świąt Bożego Narodzenia w szerszym kontekście historyczno - regionalnym Kociewia”