Ogłoszenia duszpasterskie Parafii Rzymskokatolickiej

Trójcy Świętej w Kościelnej Jani

I Niedziela Adwentu (2 XII 2018 r.)

 

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
 3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Zachęcam do przyniesienia tradycyjnych lampionów.
 4. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje, które dzisiaj rozpoczynamy, głosi w naszej wspólnocie ks. dr Wiesław Szuca – dyrektor Liceum Katolickiego św. Jana Pawła II Collegium Marianum. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu. Rekolekcję będą trwały do 6 grudnia i zakończy je odpust ku czci św. Mikołaja, na który serdecznie wszystkich zapraszam.
 5. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środy po Mszy św. o godz. 17.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta w godz. Od 16.00 do 17.00. W piętek odwiedzę także naszych chorych.
 7. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 11.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanej „Godzina Święta”.
 8. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.
 9. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.
 10. W tym tygodniu patronują nam:
 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
 • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na dalsze prace konserwatorskie.
 2. Na próbę jasełek zapraszam w piątek po Mszy św. wieczornej.
 3. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszam Scholkę na spotkanie cecylkowe.
 4. Od przyszłej niedzieli nasz KSM rozpocznie rozprowadzanie pierników świątecznych i pysznych świątecznych orzeszków.
 5. Od jutra będzie można odbierać w biurze parafialnym opłatki świąteczne, świece Caritas oraz kartki świąteczne i kalendarze parafialne.
 6. Jest nowy „Tygodnik Parafialny” i „Pielgrzym”.
 7. Intencje Mszy Świętych.


          

 Strona internetowa została wykonana w ramach projektu: „Przygotowanie i wystawienie widowiska teatralnego poświęconego tematyce świąt Bożego Narodzenia w szerszym kontekście historyczno - regionalnym Kociewia”