Ogłoszenia duszpasterskie Parafii Rzymskokatolickiej 

pw. Trójcy Świętej w Kościelnej Jani

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  (21  IV  2019 r.)

 

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego.

3. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.

4. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy na zakończenie Mszy Świętej wieczornej.

5. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Józefa Talaśka z Leśnej Jani. Jego pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Rózańcem za naszego zmarłego będziemy się modlili przed Mszami Świętymi. Wieczny odpoczynek…

7. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na dalsze prace w naszym domu parafialnym. Dziękuję także za ofiary do puszek na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

8. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu naszej Parafii do Świąt Wielkanocnych.

9. Zbiórka ministrantów, scholki i KSM-u w sobotę o godz. 11.00.

10. Intencje Mszy Świętych.

 


          

 Strona internetowa została wykonana w ramach projektu: „Przygotowanie i wystawienie widowiska teatralnego poświęconego tematyce świąt Bożego Narodzenia w szerszym kontekście historyczno - regionalnym Kociewia”